Η πρώτη έκδοση της εφημερίδας του προγράμματος erasmus "Future Press: Online Newspaper and Radio" (2020-21)

από τη Βουλγαρία, την Ιταλία, την Ισπανία και την Ελλάδα. Υπεύθυνο για την πρώτη έκδοση ήταν το σχολείο Dimitar Talev της Βουλγαρίας.

Η έκδοση είναι αφιερωμένη στον αθλητισμό.

Οι μαθητές έγραψαν για τα αγαπημένα τους αθλήματα και για τον τρόπο που η πανδημία επηρέασε το μάθημα της φυσικής αγωγής.

Επίσης υπάρχουν και κάποια άρθρα για όμορφα αξιοθέατα της κάθε περιοχής.

Στην έκδοση συμμετείχαν με άρθρα τους οι μαθητές του 4ου ΓΕΛ Ρόδου Δημήτρης Κωνσταντούρας, Φαιδώρα Σταυρίδη, Αναστασία Παγωμένου, Λίνα Ροδίτη και Θοδωρής Νικολέττος.

Το 4ο ΓΕΛ Ρόδου θα είναι υπεύθυνο για τη δεύτερη έκδοση.

Υ.Γ. Σκόπιμα ετοιμάστηκε μόνο ένα άρθρο που αφορά το θέμα "αξιοθέατα", το άρθρο για τη Λίνδο, γιατί επιφυλασσόμαστε να παρουσιάσουμε τις ομορφιές του νησιού στη δεύτερη έκδοση, της οποίας θα έχουμε και τη διαχείριση.

Παρακαλούμε ανοίξετε τον σύνδεσμο, για να διαβάσετε την εφημερίδα.