Συνέντευξη του Άγη Τερζίδη στους μαθητές του τμήματος Α5 του 4ου Λυκείου Ρόδου (2021-22)

_του_Κόσμου.jpg

Στις 6 Απριλίου οι μαθήτριες και οι μαθητές από το τμήμα Α5 του 4ου ΓΕΛ Ρόδου, με αφορμή τα γεγονότα στην Ουκρανία, ανέλαβαν το ρόλο του δημοσιογράφου και πήραν συνέντευξη μέσω τηλεδιάσκεψης από τη γραμμή του πολέμου, από τον κ. Άγη Τερζίδη, παιδίατρο από τους Γιατρούς του Κόσμου...

Ο κύριος Α. Τερζίδης βρίσκεται στα σύνορα της Ρουμανίας με την Ουκρανία και μαζί με άλλους Γιατρούς του Κόσμου υποδέχονται και βοηθάνε ανθρώπους που εγκαταλείπουν τη χώρα τους εξαιτίας του πολέμου. Διαβάστε όλη τη συνέντευξη που πήραν οι νέοι δημοσιογράφοι στο άρθρο της Ροδιακής εδώ.

Να συγχαρούμε τα παιδιά που έχουν αυθεντικό ενδιαφέρον για όσα συμβαίνουν στον κόσμο σήμερα και επιθυμούν πραγματικά να βοηθήσουν και να ευχαριστήσουμε θερμά τον κ. Τερζίδη για τον πολύτιμο χρόνο του.

Η συγγραφική ομάδα, οι μαθητές/μαθήτριες του Α5 του 4ου ΓΕΛ Ρόδου:
Λάτσκα  Φλαούντιο
Μάκρας  Γιάννης