The Tipping Point in Education – Ωνάσειο Καρδιοχειρουργικό Κέντρο (2021-22)

3.jpg

Πως θα ήταν το ενδεχόμενο οι μαθητές μας πριν λάβουν αποφάσεις σχετικά με την ακαδημαϊκή και την επαγγελματική τους πορεία συνομιλούσαν με ανθρώπους επαγγελματίες του κλάδου;

5.jpg

Με το «TheTippingPointinEducation» μας δίνεται ακριβώς αυτή η ευκαιρία! Για άλλη μια χρονιά με τη βοήθεια του συγκεκριμένου προγράμματος, ήρθαμε σε επαφή με επαγγελματίες. Αυτή τη φορά, στις 16 Δεκεμβρίου, ήρθαμε σε επαφή με το Ωνάσειο Καρδιοχειρουργικό Κέντρο όπου ενημερωθήκαμε για την ποιότητα της φροντίδας και τους κυριότερους προσδιοριστές της καθώς και για τα σύγχρονα επαγγέλματα υγείας, την τεχνολογία και την καινοτομία στον τομέα της υγείας.

7.jpg

Είναι πραγματικά συγκινητικό επαγγελματίες να αφιερώνουν απλόχερα τον χρόνο τους στους νέους και ακόμη πιο συγκινητικό το πηγαίο ενδιαφέρον των παιδιών να μάθουν κάθε τι που σχετίζεται με τον σύγχρονο κόσμο και που εκφράζεται από τα καίρια ερωτήματα τους παράλληλα με τον σεβασμό προς τον ομιλητή και τους συμμαθητές τους.

6.jpg

Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά. Ευχαριστούμε την καταπληκτική ομάδα του The Tipping Point in Education.

4.jpg